Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Combat Kalaki

Sztuki Walki w swej wielowiekowej tradycji, zawsze służyły człowiekowi w celach obronnych i zdrowotnych. Wraz z nabywaną praktyką, kształtowały się jej formy techniczne jak i taktyczne, jednak zawsze dostosowywały się do ówczesnych czasów oraz miejsca. Combat Kalaki Eskrima - oparte jest na legendarnej filipińskiej sztuce walki. Odnosi się do wielowiekowej tradycji i przekazów źródłowych mówiących o zasadach sztuk walki. Dziedzictwo to składające się z dawnych zapisów i praktyk, znakomicie uzupełnione współczesnymi osiągnięciami, jest alternatywą a zarazem znakomitym dopełnieniem dla innych dalekowschodnich sztuk walki. Celem jest jak najszybsze wyeliminowanie agresora. Program ten doskonale skonsolidował wielo poziomowy zakres praktykowania, składający się z trzech głównych filarów:

 • technik kopnięć i uderzeń
 • walki w bezpośrednim dystansie wykorzystującym przechwyty- krótkie uderzenia, dźwignie i uciski
 • walka kije i nożem analogicznie dostosowana do pozostałych

Combat – walka wręcz, zawiera innowacyjne elementy technik, poparte zaskakującą taktyką walki, która w działaniu swym przekłada się na prostotę i skuteczność. W walce uczymy wykorzystywać elementy przechwytów, kopnięć, uderzeń i dźwigni.

Kalaki - odnosi się do głębokich źródeł i tradycji sztuk walki mówiących o życiu i ochronie życia, w których szuka się nie tylko walki, lecz jak najlepszych alternatywnych rozwiązań.

Eskrima – techniki obrony i walki kijami, nożami, maczeta, szablą, odnoszą się do wielowiekowej tradycji fechtunku – walki przy użyciu białej broni zarówno wschodniej jak i europejskiej.

 

Kto ćwiczy Combat Kalaki

Dzięki znakomitemu połączeniu oraz wypracowaniu metod treningowych przy dużej efektywności i skuteczności działania, sztuka Combat Kalaki, dała możliwości ćwiczenia i czerpania satysfakcji różnym grupą wiekowym.

Dzieci - znakomicie trenują i bawią się w grupach dziecięcych w dostosowanych do swego wieku i programu szkoleniowego.

Młodzież - idącą z duchem czasu, wymagająca i stojąca przed nowymi wyzwaniami życiowymi gdzie zdrowie, siła, pewność siebie oraz szacunek i pokora zapewnią im lepszą przyszłość.

Kobiety i Mężczyźni – doświadczeni życiowo i rozumiejący potrzebę bezpieczeństwa jak i zdrowia, korzystają ze specjalnych technik dostosowanych do ich możliwości. W ćwiczeniach stabilizują i poprawiają pracę własnego organizmu odnajdują siły i zadowolenie.

Służby Mundurowe – narażeni na codzienne wyzwania i stres otrzymują znakomite i proste rozwiązania, w których umacniają i pogłębiają swoje umiejętności.

 

Ćwicząc Combat Kalaki (C.K.):

 • nauczysz się rozpoznawać atak przeciwnika oraz go neutralizować
 • poznasz nowatorskie zastosowanie walki w bezpośrednim dystansie
 • swobodnie, dasz sobie radę, podczas gdy zostaniesz zaatakowany nożem, butelka, kijem lub siekierą
 • będziesz wiedział jak zachować się podczas napadu z wykorzystaniem broni palnej
 • nauczymy cię technik kopnięć i ciosów ręcznych
 • zrozumiesz zasadę walki aikido, którą znakomicie wykorzystasz w walce
 • zapoznamy cię z najnowszymi technikami interwencji, wykorzystywanych w służbach mundurowych
 • damy ci możliwość poznania filipińskiej sztuki walki
 • polepszysz swoją koncentrację i sprawność fizyczną

KONTAKT


tel. 604 75 25.97

sabun@wp.pl

B1.jpg